A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: fopen(/var/www/clients/client19/web42/tmp/ci_sessionk4qmqc31mabm9e8u31e6ot2kpuiivdj6): failed to open stream: Disk quota exceeded

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 172

Backtrace:

File: /var/www/clients/client19/web42/web/application/controllers/Home.php
Line: 50
Function: __construct

File: /var/www/clients/client19/web42/web/index.php
Line: 315
Function: require_once

Doktorzy Honoris Causa: Multimedialna Baza Danych Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego
Multimedialna BAZA DANYCH

Dzieje Uniwersytetu > Doktorzy Honoris Causa > Davies

Davies

Doktorzy Honoris Causa

Mansel Morris Davies

(1913-1995)
fizykochemik, profesor Uniwersytetu Walijskiego w Aberystwyth

6 września 1979 - uchwała Senatu UWr
17 listopada 1979 - uroczysta promocja
promotor: prof. Lucjan Sobczyk

Mansel Morris Davies urodził się 15 marca 1913 roku w Aberdare (zmarł 11 stycznia 1995 r. w Crycciet). Studia chemiczne ukończył w 1935 r. na Uniwersytecie Walijskim w Aberystwyth. Po studiach pracował naukowo w kilku collegeach (w tym czasie uzyskał stopień doktorski Ph.D.) oraz na Uniwersytecie w Leeds (1942-1947). W 1947 r. powrócił na Uniwersytet w Aberystwyth, gdzie w 1958 r. otrzymał stopień doktora nauk (D.Sc.), a w roku 1968 tytuł profesora zwyczajnego chemii. Wykładał również jako visiting professor  na uniwersytetach w Austrii, Belgii, Francji, Holandii i Japonii.
Członek licznych organizacji i towarzystw naukowych.
Profesor M. M. Davies zajmował się różnymi dziedzinami fizykochemii. Przede wszystkim koncentrował się na zagadnieniach oddziaływań międzymolekularnych oraz na problemach struktury i dynamiki faz skondensowanych, badanych za pomocą metod dielektrycznych i spektroskopii podczerwieni. Światowy rozgłos uzyskał w badaniach relaksacji dielektrycznej w kryształach molekularnych, ciekłych kryształach, polimerach i klastratach oraz w badaniach stanów absorpcyjnych i zjawisk nieliniowych w układach o znaczeniu biologicznym.

Zobacz również:

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/clients/client19/web42/tmp)

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: